Bycie solidnym adwokatem wymaga połączenia ogromnego poziomu inteligencji, silnych zdolności analitycznych oraz umiejętności skutecznego komunikowania się (w mowie oraz piśmie). Poza tym dobrzy prawnicy przeważnie odczuwają zamiłowanie do wyznaczonej specjalizacji prawnej lub też praktyki oraz w niej doskonalą się jako fachowiec, co sprzyja dużemu zaangażowaniu w pracę.

adwokat Kraków

Właściwy mecenas – co jeszcze go charakteryzuje?
Poza powyższymi atrybutami udani prawnicy to też tacy, którzy rozumieją także intencje swoich kontrahentów oraz opowiadają się za nimi. Muszą także być właściwymi słuchaczami. By przekonująco walczyć o swojego Klienta na sali sądowej – niezbędne są także znakomite umiejętności dotyczące wystąpień publicznych.

prawo imigracyjne Kraków

Dobry mecenas musi także być w stanie wyrażać się:
•    jasno,
•    przekonująco,
•    treściwie.

To pomoże mu pokazać przeróżne argumenty przed sądem i innymi postaciami połączonymi ze sprawą.

prawo sportowe Kraków

Zdrowy osąd – jedna z najistotniejszych cech solidnego adwokata
Umiejętność wyciągania rozsądnych, konsekwentnych wniosków czy też założeń z ograniczonych wiadomości jest niebezużyteczna i jej należy wyszukiwać u porządnych prawników. Równolegle ten sam prawnik musi potrafić krytycznie rozważyć te osądy, aby móc przewidzieć możliwe obszary słabości w swojej argumentacji, przeciwko jakim należy się umocnić.

Tak samo, należyty mecenas być w stanie zauważyć słabości w sporze po przeciwnej stronie konfliktu. Zdecydowanie jest to też częścią umiejętności należytego osądu. Jest jeszcze wiele innych, ważnych cech trafnego adwokata, ale te wyżej zamienione są zdecydowanie jednymi z najważniejszych.