Najczęstsze komplikacje pań na emeryturze
W przypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: zostają daleko w tyle za facetami, jeżeli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku gruntownie zdają sobie kwestię z tego dylematu oraz tego, jak bardzo je to dotyka. Rozpatrzmy niektóre z przyczyn, dla których tak się stało, i sposoby, w jakie damy mogą zapobiegać kłopotom na emeryturze.

Kobieta na emeryturze a trudności pieniężne
W wielu specjalizacjach damy w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Na dodatek ich kariera pozostała przerwana w związku z posiadaniem dzieci i przebywaniem w mieszkaniu, co miało związek z tym, iż musiały kształcić swoje dzieci. W co niektórych wypadkach porzucając prywatne aspiracje zawodowe, rozpoczęły jeździć z małżonkiem, gdy mógł kształtować własną karierę. Kiedy damy te były gotowe do ponownego wejścia na rynek pracy, strwoniły wartościowy czas oraz dochody, a także składki na zabezpieczenie społeczne.
Następnym elementem prowadzącym do braku gotowości dam jest to, iż kobiety są normalnymi opiekunami swojej rodziny, są niezliczone przypadki, w jakich kobiety musiały wcześniej odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, zapewniające niezbyteczną opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicielom bądź teściom oraz pewnie schorowanemu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie współczynnika rozwodów dla osób ponad 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności pieniężnej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, iż kobiety z reguły żyją dłużej aniżeli mężczyźni i z reguły mają więcej problemów medycznych.