Jeśli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niesłychanie obfite oraz nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o oryginalne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W najwyższym stopniu zwykłymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odnaleźć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.