Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród wielu wariantów, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów i spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. włoski kucharz Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, ravioli i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film